Manchester City - Chelsea London - 21.09.2014 English version
Data disputării 21.09.2014 - 18:00
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 21.09.2014 dintre echipele Manchester City si Chelsea Londra se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Aleksandar Kolarov, Fernandinho Luiz Roza, James Milner, Eliaquim Mangala, Vincent Kompany, Joe Hart, Edin Džeko, Sergio Agüero, Yaya Touré, Pablo Zabaleta, David Silva si rezervele: Bacary Sagna, Jesús Navas, Samir Nasri, Frank Lampard, Martín Demichelis, Gaël Clichy, Willy Caballero.

Chelsea Londra: John Terry, Ramires Santos, Nemanja Matić, Branislav Ivanović, Eden Hazard, Cesc Fàbregas, Thibaut Courtois, Diego Costa, Gary Cahill, César Azpilicueta, Willian Borges si rezervele: Loïc Rémy, Oscar dos Santos, Petr Čech, André Schürrle, John Obi Mikel, Filipe Luís, Didier Drogba.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernandinho Luiz Roza
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Pablo Zabaleta
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Ramires Santos
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Nemanja Matić
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, David Silva
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Yaya Touré
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ramires Santos si intra André Schürrle
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Willian Borges si intra John Obi Mikel
In minutul 66, jucatorul echipei Manchester City, Pablo Zabaleta a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Manchester City ramane din minutul 66 in 10 jucatori.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Diego Costa
In minutul 70, schimbare, iese atacant Edin Džeko si intra Bacary Sagna
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de André Schürrle (rezervă). In minutul 71 al partidei dintre Manchester City si Chelsea Londra, Chelsea Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Fernandinho Luiz Roza si intra Jesús Navas
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Branislav Ivanović
In minutul 78, schimbare, iese fundaș stânga Aleksandar Kolarov si intra Frank Lampard
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Frank Lampard (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Manchester City si Chelsea Londra, Manchester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Pablo ZABALETA 32’
35’ Santos RAMIRES
39’ Nemanja MATIC
David SILVA 40’
Yaya TOURÉ 44’
63’ Santos RAMIRES
André SCHURRLE
63’ Borges WILLIAN
John OBI MIKEL
Pablo ZABALETA 66’
66’ Diego COSTA
Edin DZEKO
Bacary SAGNA
70’
0 - 1 71’ André SCHURRLE
Luiz FERNANDINHO
Jesús NAVAS
73’
77’ Branislav IVANOVIC