Newcastle United - Hull City - 20.09.2014 English version
Data disputării 20.09.2014 - 17:00
Stadion St James' Park
Localitatea Newcastle upon Tyne

Meciul din data 20.09.2014 dintre echipele Newcastle United si Hull City se disputa in localitatea Newcastle upon Tyne pe stadionul St James' Park.

Newcastle United: Mike Williamson, Rémy Cabella, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Yoan Gouffran, Tim Krul, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Cheick Tioté, Daryl Janmaat si rezervele: Vurnon Anita, Samuel Ameobi, Papiss Cissé, Massadio Haïdara, Ayoze Pérez, Steven Taylor.

Hull City: Tom Huddlestone, Curtis Davies, Michael Dawson, Mohamed Diamé, Ahmed Elmohamady, Alexandru Cătălin NEAGU, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Allan McGregor, Stephen Quinn, Andrew Robertson si rezervele: Robert Brady, James Chester, Stephen Harper, David Meyler, Gastón Ramírez, Liam Rosenior, Omatsone Aluko.

GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Nikica Jelavić (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Newcastle United si Hull City, Hull City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Fabricio Coloccini
In minutul 56, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Omatsone Aluko
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Andrew Robertson
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Moussa Sissoko
In minutul 69, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Papiss Cissé
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Rémy Cabella
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Papiss Cissé (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Newcastle United si Hull City, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 81, schimbare, iese atacant Nikica Jelavić si intra David Meyler
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cheick Tioté si intra Samuel Ameobi
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Papiss Cissé (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Newcastle United si Hull City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 88, schimbare, iese fundaș stânga Andrew Robertson si intra Liam Rosenior
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Omatsone Aluko
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Ayoze Pérez

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Newcastle United.

Fabricio COLOCCINI 53’
56’ Alexandru Cătălin NEAGU
Omatsone ALUKO
59’ Andrew ROBERTSON
Moussa SISSOKO 59’
Emmanuel RIVIERE
Papiss CISSE
69’
Rémy CABELLA 72’
1 - 1 Papiss CISSE 73’
81’ Nikica JELAVIC
David MEYLER
Cheick TIOTE
Samuel AMEOBI
85’
2 - 1 Papiss CISSE 87’
88’ Andrew ROBERTSON
Liam ROSENIOR
90+3’ Omatsone ALUKO