Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion - 21.09.2014 English version
Data disputării 21.09.2014 - 15:30
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 21.09.2014 dintre echipele Tottenham Hotspur si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Christian Eriksen, Eric Dier, Mousa Dembélé, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Nacer Chadli, Étienne Capoue, Emmanuel Adebayor, Younès Kaboul, Daniel Rose, Hugo Lloris, Érik Lamela si rezervele: Nabil Bentaleb, Jan Vertonghen, Roberto Soldado, Kyle Naughton, WILLIE Hortencio Barbosa, Paulinho Júnior, Michel Vorm.

West Bromwich Albion: Joleon Lescott, James Morrison, Sébastien Pocognoli, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom, Craig Gardner, Ben Foster, Graham Dorrans, Craig Dawson, Christopher Brunt, Saido Berahino si rezervele: Brown Ideye, Cristian Gamboa, Gareth McAuley, Youssouf Mulumbu, Glyn Oliver Myhill , Christopher Baird, Victor Anichebe.

In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mousa Dembélé si intra Paulinho Júnior
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Roberto Soldado
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Daniel Rose
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de James Morrison (mijlocaș defensiv). In minutul 74 al partidei dintre Tottenham Hotspur si West Bromwich Albion, West Bromwich Albion deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Étienne Capoue si intra WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Stéphane Sessègnon
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Roberto Soldado
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș central Stéphane Sessègnon si intra Victor Anichebe
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Ben Foster

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa West Bromwich Albion.

PAULINHO Júnior
61’
Nacer CHADLI
Roberto SOLDADO
61’
Daniel ROSE 73’
0 - 1 74’ James MORRISON
Étienne CAPOUE
Hortencio Barbosa WILLIE
76’
83’ Stéphane SESSEGNON
Roberto SOLDADO 90’
90+1’ Stéphane SESSEGNON