West Ham United - Liverpool FC - 20.09.2014 English version
Data disputării 20.09.2014 - 19:30
Stadion The Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 20.09.2014 dintre echipele West Ham United si Liverpool FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul The Boleyn Ground.

West Ham United: Stewart Downing, Guy Demel, Miodrag MITROVIĆ, Andrei SÂNTEAN, Cheikhou Kouyaté, Enner Valencia, James Tomkins, Alexandre Song, Diafra Sakho, Winston Reid, Mark Noble si rezervele: Jussi Jääskeläinen, James Collins, Carlton Cole, Morgan Amalfitano, Ricardo Vaz Tê, Carl Jenkinson, Mauro Zárate.

Liverpool FC: Lucas Leiva, Javier Manquillo, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Raheem Sterling, Martin Škrtel, Dejan Lovren, Jordan Henderson, Steven Gerrard, Fabio Borini, Mario Balotelli si rezervele: Rickie Lambert, Lazar Marković, Mamadou Sakho, Kolo Touré, Constantin Cristian DIMA, Ianos BRÂNZĂ, José Enrique.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Miodrag MITROVIĆ
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Mario Balotelli
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Winston Reid (fundaș central). In minutul 2 al partidei dintre West Ham United si Liverpool FC, West Ham United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, schimbare, iese fundaș dreapta Javier Manquillo si intra Mamadou Sakho
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Raheem Sterling (atacant). In minutul 26 al partidei dintre West Ham United si Liverpool FC, Liverpool FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Cheikhou Kouyaté
In minutul 4, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Winston Reid
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Lucas Leiva si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 61, schimbare, iese fundaș dreapta Guy Demel si intra Carl Jenkinson
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Carl Jenkinson
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Alexandre Song si intra Morgan Amalfitano
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Diafra Sakho (atacant). In minutul 7 al partidei dintre West Ham United si Liverpool FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Fabio Borini si intra Rickie Lambert
In minutul 76, schimbare, iese atacant Enner Valencia si intra James Collins
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Morgan Amalfitano (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre West Ham United si Liverpool FC, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa West Ham United.

Miodrag MITROVIĆ 17’
17’ Mario BALOTELLI
1 - 0 Winston REID 2’
22’ Javier MANQUILLO