Arsenal London - Tottenham Hotspur - 27.09.2014 English version
Data disputării 27.09.2014 - 19:30
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Arsenal Londra si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Kieran Gibbs, Wojciech Szczęsny, Otto DEMBROVSCHI, Alex Oxlade-Chamberlain, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Calum Chambers, Mikel Arteta, Danny Welbeck, Jack Wilshere, Mesut Özil si rezervele: Tomáš Rosický, Lukas Podolski, David Ospina, Mathieu Flamini, Francis Coquelin, Santiago Cazorla, Alexis Sánchez.

Tottenham Hotspur: Daniel Rose, Jan Vertonghen, Ryan Mason, Kyle Naughton, Hugo Lloris, Érik Lamela, Younès Kaboul, Étienne Capoue, Nacer Chadli, Emmanuel Adebayor, Christian Eriksen si rezervele: Andros Townsend, Michel Vorm, Roberto Soldado, WILLIE Hortencio Barbosa, Federico Fazio, Eric Dier, Nabil Bentaleb.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Alex Oxlade-Chamberlain
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Jack Wilshere
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Érik Lamela
In minutul 28, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mikel Arteta si intra Mathieu Flamini
In minutul 45+2, schimbare, iese mijlocaș central Otto DEMBROVSCHI si intra Santiago Cazorla
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 56 al partidei dintre Arsenal Londra si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nacer Chadli
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Christian Eriksen si intra WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Jack Wilshere si intra Alexis Sánchez
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Emmanuel Adebayor
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Ryan Mason
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alex Oxlade-Chamberlain (mijlocaș dreapta). In minutul 74 al partidei dintre Arsenal Londra si Tottenham Hotspur, Arsenal Londra reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Nabil Bentaleb
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Rose si intra Eric Dier
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Daniel Rose
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Calum Chambers

Jack WILSHERE 22’
27’ Érik LAMELA
Mikel ARTETA
Mathieu FLAMINI
28’
Otto DEMBROVSCHI
Santiago CAZORLA
45+2’
0 - 1 56’ Nacer CHADLI
57’ Nacer CHADLI
62’ Christian ERIKSEN
Hortencio Barbosa WILLIE
Jack WILSHERE
Alexis SANCHEZ
63’
69’ Hortencio Barbosa WILLIE
69’ Emmanuel ADEBAYOR