Chelsea London - Aston Villa - 27.09.2014 English version
Data disputării 27.09.2014 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Chelsea Londra si Aston Villa se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Thibaut Courtois, Diego Costa, Gary Cahill, Willian Borges, César Azpilicueta, Cesc Fàbregas, Oscar dos Santos, Nemanja Matić, Branislav Ivanović, Eden Hazard, John Terry si rezervele: Petr Čech, Kurt Zouma, André Schürrle, Loïc Rémy, John Obi Mikel, Filipe Luís, Didier Drogba.

Aston Villa: Tom Cleverley, Fabian Delph, Aly Cissokho, Brad Guzan, Alan Hutton, Kieran Richardson, Philippe Senderos, Andreas Weimann, Ashley Westwood, Nathan Baker, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Jack Grealish, Shay Given, Charles N'Zogbia, Carlos Sánchez, Ciaran Clark, Darren Bent, Leandro Bacuna.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Gary Cahill
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Tom Cleverley
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Cesc Fàbregas
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 59 al partidei dintre Chelsea Londra si Aston Villa, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Philippe Senderos
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra André Schürrle
In minutul 69, schimbare, iese atacant Kieran Richardson si intra Darren Bent
In minutul 69, schimbare, iese atacant Andreas Weimann si intra Charles N'Zogbia
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Oscar dos Santos (mijlocaș central). In minutul 7 al partidei dintre Chelsea Londra si Aston Villa, scorul devine 2 - 0.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra John Obi Mikel
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Willian Borges (mijlocaș dreapta). In minutul 79 al partidei dintre Chelsea Londra si Aston Villa, scorul devine 3 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra Loïc Rémy

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.

Gary CAHILL 26’
51’ Thomas CLEVERLEY
Cesc FABREGAS 58’
1 - 0 Diego COSTA 59’
62’ Philippe SENDEROS
Eden HAZARD
André SCHURRLE
68’
69’ Kieran RICHARDSON