Crystal Palace - Leicester City - 27.09.2014 English version
Data disputării 27.09.2014 - 17:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Crystal Palace si Leicester City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Fraizer Campbell, Yannick Bolasie, Scott Dann, Damien Delaney, Martin Kelly, Joseph Ledley, James McArthur, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward, Mile Jedinak si rezervele: Wilfried Zaha, Marouane Chamakh, Kevin Doyle, Dwight Gayle, Cosmin Adrian MARIȘ, Wayne Hennessey, Adrian Mariappa.

Leicester City: Liam Moore, Ritchie De Laet, Daniel Drinkwater, Dean Hammond, Paul Konchesky, Westley Morgan, David Nugent, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Esteban Cambiasso si rezervele: Benjamin Hamer, Matthew James, Andrew King, Riyad Mahrez, Jeffrey Schlupp, Daniel Simpson, Marcin Wasilewski.

GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Fraizer Campbell (atacant). In minutul 52 al partidei dintre Crystal Palace si Leicester City, Crystal Palace deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Mile Jedinak (mijlocaș central). In minutul 55 al partidei dintre Crystal Palace si Leicester City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese fundaș dreapta Ritchie De Laet si intra Daniel Simpson
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Esteban Cambiasso si intra Riyad Mahrez
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Dean Hammond si intra Matthew James
In minutul 73, schimbare, iese atacant Fraizer Campbell si intra Marouane Chamakh
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Daniel Simpson
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Yannick Bolasie si intra Cosmin Adrian MARIȘ
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Jamie Vardy

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Crystal Palace.

2 - 0 Mile JEDINAK 55’
64’ Ritchie DE LAET
Danny SIMPSON
64’ Esteban CAMBIASSO