Hull City - Manchester City - 27.09.2014 English version
Data disputării 27.09.2014 - 17:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Hull City si Manchester City se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Michael Dawson, Jake Livermore, Nikica Jelavić, Tom Huddlestone, Alexandru Cătălin NEAGU, Ahmed Elmohamady, Mohamed Diamé, Curtis Davies, Andrew Robertson, Liam Rosenior, Allan McGregor si rezervele: Stephen Quinn, Stephen Harper, James Chester, Alex Bruce, Robert Brady, Hatem Ben Arfa, Gastón Ramírez.

Manchester City: David Silva, Yaya Touré, Pablo Zabaleta, Eliaquim Mangala, James Milner, Vincent Kompany, Edin Džeko, Willy Caballero, Gaël Clichy, Sergio Agüero, Fernandinho Luiz Roza si rezervele: José Ángel Pozo, Bacary Sagna, Jesús Navas, Frank Lampard, Aleksandar Kolarov, Joe Hart, Martín Demichelis.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Edin Džeko (atacant). In minutul 11 al partidei dintre Hull City si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, Hull City - Manchester City, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Eliaquim Mangala
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Eliaquim Mangala
In minutul 32, Hull City - Manchester City, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru Hull City de Alexandru Cătălin NEAGU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Fernandinho Luiz Roza si intra Jesús Navas
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Edin Džeko (atacant). In minutul 68 al partidei dintre Hull City si Manchester City, Manchester City reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 7 al partidei dintre Hull City si Manchester City, scorul devine 2 - 3.
In minutul 72, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Frank Lampard
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Jake Livermore si intra Hatem Ben Arfa
In minutul 74, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Gastón Ramírez
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga David Silva si intra Martín Demichelis
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Andrew Robertson si intra Robert Brady
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Gaël Clichy
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Frank Lampard (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Hull City si Manchester City, scorul devine 2 - 4.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa Manchester City.

1 - 1 21’ autogol Eliaquim MANGALA
31’ Eliaquim MANGALA
2 - 1 penalty Alexandru Cătălin NEAGU 32’
66’ Luiz FERNANDINHO