Liverpool FC - Everton FC - 27.09.2014 English version
Data disputării 27.09.2014 - 14:45
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Liverpool FC si Everton FC se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Mario Balotelli, Jordan Henderson, Martin Škrtel, Raheem Sterling, Alberto Moreno, Lazar Marković, Javier Manquillo, Dejan Lovren, Constantin Cristian DIMA, Steven Gerrard, Simon Mignolet si rezervele: Suso Fernandez, José Enrique, Philippe Coutinho, Kolo Touré, Lucas Leiva, Rickie Lambert, Ianos BRÂNZĂ.

Everton FC: Philip Jagielka, Anthony Hibbert, Tim Howard, Muhamed Bešić, Romelu Lukaku, James McCarthy, Kevin Mirallas, Steven Naismith, John Stones, Gareth Barry, Leighton Baines si rezervele: Samuel Eto'o, Darron Gibson, Aiden McGeady, Leon Osman, Joel Robles, Tyias Browning, Antolín Alcaraz.

In minutul 2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Gareth Barry
In minutul 31, schimbare, iese atacant Kevin Mirallas si intra Aiden McGeady
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lazar Marković si intra Philippe Coutinho
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Steven Gerrard (mijlocaș defensiv). In minutul 65 al partidei dintre Liverpool FC si Everton FC, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Steven Gerrard
In minutul 73, schimbare, iese fundaș dreapta Anthony Hibbert si intra Tyias Browning
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Muhamed Bešić si intra Samuel Eto'o
In minutul 88, schimbare, iese atacant Mario Balotelli si intra Rickie Lambert
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Philip Jagielka (fundaș central). In minutul 90+2 al partidei dintre Liverpool FC si Everton FC, Everton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Alberto Moreno

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.