Southampton FC - Queens Park Rangers - 27.09.2014 English version
Data disputării 27.09.2014 - 17:00
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 27.09.2014 dintre echipele Southampton FC si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Fraser Forster, Victor Wanyama, Dušan Tadić , Morgan Schneiderlin, Graziano Pellè, Sadio Mané, José Fonte, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand, Toby Alderweireld si rezervele: Harrison Reed, Jason McCarthy, Emmanuel Mayuka, Shane Long, Kelvin Davis, Jack Cork, Matt Targett.

Queens Park Rangers: Charlie Austin, Eduardo Vargas, Sandro Raniere, Armand Traoré, Matthew Phillips, Mauricio Isla, Niko Kranjčar, Robert Green, Leroy Fer, Rio Ferdinand, Steven Caulker si rezervele: Robert Zamora, Alex McCarthy, Chinedum Onuoha, David Hoilett, Karl Henry, Richard Dunne, Clinton Hill.

In minutul 11, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Karl Henry
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Nathaniel Clyne
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Karl Henry
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Sadio Mané
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Ryan Bertrand (fundaș stânga). In minutul 54 al partidei dintre Southampton FC si Queens Park Rangers, Southampton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Matthew Phillips si intra David Hoilett
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Southampton FC si Queens Park Rangers, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese atacant Sadio Mané si intra Shane Long
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 68 al partidei dintre Southampton FC si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 1.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Victor Wanyama si intra Jack Cork
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Eduardo Vargas si intra Robert Zamora
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Dušan Tadić si intra Matt Targett

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Southampton FC.

KRANJCAR
11’ SANDRO Ranieri
Karl HENRY
Nathaniel CLYNE 26’
30’ Karl HENRY
Sadio MANE 33’
1 - 0 Ryan BERTRAND 54’
58’ Matthew PHILLIPS