Stoke City - Newcastle United - 29.09.2014 English version
Data disputării 29.09.2014 - 22:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-on-Trent

Meciul din data 29.09.2014 dintre echipele Stoke City si Newcastle United se disputa in localitatea Stoke-on-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Marc Wilson, Charlie Adam, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Peter Crouch, Mame Biram Diouf, Victor Moses, Marc Muniesa, Steven N'Zonzi, Ryan Shawcross, Glenn Whelan si rezervele: Marko Arnautović, Oussama Assaidi, Robert Huth, Stephen Ireland, Erik Pieters, Thomas Sørensen, Bojan Krkić.

Newcastle United: Yoan Gouffran, Rémy Cabella, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Daryl Janmaat, Tim Krul, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Cheick Tioté, Mike Williamson si rezervele: Vurnon Anita, Mihai IONESCU, Papiss Cissé, Robert Elliot, Gabriel Obertan, Steven Taylor, Samuel Ameobi.

GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Peter Crouch (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Stoke City si Newcastle United, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mame Biram Diouf si intra Marko Arnautović
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
In minutul 46, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Papiss Cissé
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Papiss Cissé
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Charlie Adam si intra Stephen Ireland
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Phillip Bardsley
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Gabriel Obertan
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Rémy Cabella si intra Samuel Ameobi
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Victor Moses si intra Oussama Assaidi

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Stoke City.

Marko ARNAUTOVIC
23’
41’ Jack COLBACK
46’ Emmanuel RIVIERE