West Bromwich Albion - Burnley FC - 28.09.2014 English version
Data disputării 28.09.2014 - 18:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich

Meciul din data 28.09.2014 dintre echipele West Bromwich Albion si Burnley FC se disputa in localitatea West Bromwich pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Saido Berahino, Christopher Brunt, Craig Dawson, Graham Dorrans, Ben Foster, Craig Gardner, Joleon Lescott, James Morrison, Sébastien Pocognoli, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom si rezervele: Sebastián Blanco, Claudio Yacob, Cristian Gamboa, Youssouf Mulumbu, Glyn Oliver Myhill , Georgios Samaras, Gareth McAuley.

Burnley FC: Michael Kightly, George Boyd, Michael Duff, Tom Heaton, Lukas Jutkiewicz, Ben Mee, Steven Reid, Jason Shackell, Kieran Trippier, Ross Wallace, Scott Arfield si rezervele: Ashley Barnes, Nathaniel Chalobah, Matthew Gilks, Michael Keane, Kevin Long, Marvin Sordell, Stephen Ward.

GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Craig Dawson (fundaș central). In minutul 30 al partidei dintre West Bromwich Albion si Burnley FC, West Bromwich Albion deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre West Bromwich Albion si Burnley FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Steven Reid si intra Ashley Barnes
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ross Wallace si intra Nathaniel Chalobah
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Nathaniel Chalobah
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino (atacant). In minutul 56 al partidei dintre West Bromwich Albion si Burnley FC, scorul devine 3 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese atacant Lukas Jutkiewicz si intra Marvin Sordell
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Stéphane Sessègnon si intra Georgios Samaras
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Graham Dorrans
In minutul 83, schimbare, iese fundaș stânga Sébastien Pocognoli si intra Cristian Gamboa
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Craig Gardner si intra Claudio Yacob
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ben Mee
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Graham Dorrans (mijlocaș dreapta). In minutul 90 al partidei dintre West Bromwich Albion si Burnley FC, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa West Bromwich Albion.

2 - 0 Saido BERAHINO 45+1’
46’ Steven REID
Ashley BARNES
46’ Ross WALLACE
Nathaniel CHALOBAH
47’ Nathaniel CHALOBAH
3 - 0 Saido BERAHINO 56’
68’ Lukas JUTKIEWICZ