Hull City - Crystal Palace - 04.10.2014 English version
Data disputării 04.10.2014 - 17:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 04.10.2014 dintre echipele Hull City si Crystal Palace se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: James Chester, Curtis Davies, Michael Dawson, Mohamed Diamé, Ahmed Elmohamady, Stephen Harper, Tom Huddlestone, Nikica Jelavić, Jake Livermore, Andrew Robertson, Alexandru Cătălin NEAGU si rezervele: Robert Brady, Liam Rosenior, Hatem Ben Arfa, Alex Bruce, Eldin Jakupović, Stephen Quinn, Gastón Ramírez.

Crystal Palace: Mile Jedinak, Fraizer Campbell, Scott Dann, Damien Delaney, Martin Kelly, Joseph Ledley, James McArthur, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward, Yannick Bolasie si rezervele: Marouane Chamakh, Kevin Doyle, Dwight Gayle, Cosmin Adrian MARIȘ, Wayne Hennessey, Adrian Mariappa, Wilfried Zaha.

In minutul 12, schimbare, iese fundaș central Scott Dann si intra Adrian Mariappa
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Jake Livermore
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Fraizer Campbell
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Adrian Mariappa
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Mohamed Diamé (mijlocaș central). In minutul 60 al partidei dintre Hull City si Crystal Palace, Hull City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese atacant Fraizer Campbell si intra Marouane Chamakh
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central James McArthur si intra Dwight Gayle
In minutul 76, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Gastón Ramírez
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrew Robertson si intra Liam Rosenior
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Nikica Jelavić (atacant). In minutul 89 al partidei dintre Hull City si Crystal Palace, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ahmed Elmohamady si intra Alex Bruce

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Hull City.

BOLASIE
12’ Scott DANN
Adrian MARIAPPA
Jake LIVERMORE 35’
44’ Fraizer CAMPBELL
55’ Adrian MARIAPPA
1 - 0 Mohamed DIAME 60’
64’ Fraizer CAMPBELL