Liverpool FC - West Bromwich Albion - 04.10.2014 English version
Data disputării 04.10.2014 - 17:00
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 04.10.2014 dintre echipele Liverpool FC si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Martin Škrtel, Philippe Coutinho, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Constantin Cristian DIMA, Rickie Lambert, Javier Manquillo, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Raheem Sterling, Dejan Lovren si rezervele: Fabio Borini, Mario Balotelli, Glen Johnson, Ianos BRÂNZĂ, Lucas Leiva, Lazar Marković, Kolo Touré.

West Bromwich Albion: Joleon Lescott, Saido Berahino, Christopher Brunt, Craig Dawson, Graham Dorrans, Ben Foster, Cristian Gamboa, Craig Gardner, James Morrison, Sébastien Pocognoli, Stéphane Sessègnon si rezervele: Sebastián Blanco, Gareth McAuley, Youssouf Mulumbu, Glyn Oliver Myhill , Georgios Samaras, Claudio Yacob, Christopher Baird.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Martin Škrtel
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Steven Gerrard
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Dawson
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Constantin Cristian DIMA (mijlocaș stânga). In minutul 45 al partidei dintre Liverpool FC si West Bromwich Albion, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, Liverpool FC - West Bromwich Albion, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Jordan Henderson (mijlocaș central). In minutul 61 al partidei dintre Liverpool FC si West Bromwich Albion, scorul devine 2 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese atacant Rickie Lambert si intra Mario Balotelli
In minutul 64, schimbare, iese fundaș dreapta Javier Manquillo si intra Glen Johnson
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Graham Dorrans si intra Youssouf Mulumbu
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Philippe Coutinho si intra Lucas Leiva
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv James Morrison si intra Sebastián Blanco
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Joleon Lescott
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Christopher Brunt si intra Georgios Samaras

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Liverpool FC.

Steven GERRARD 28’
29’ Craig DAWSON
1 - 0 Constantin DIMA 45’
1 - 1 56’ penalty Saido BERAHINO
2 - 1 Jordan HENDERSON 61’
Rickie LAMBERT
Mario BALOTELLI
64’
Javier MANQUILLO
Glen JOHNSON
64’
71’ Graham DORRANS
Youssouf MULUMBU
Philippe COUTINHO
Leiva LUCAS
75’
81’ James MORRISON
Sebastián BLANCO
84’ Joleon LESCOTT
87’ Christopher BRUNT