Manchester United - Everton FC - 05.10.2014 English version
Data disputării 05.10.2014 - 14:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 05.10.2014 dintre echipele Manchester United si Everton FC se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Daley Blind, David de Gea, Ángel Di María, Radamel Falcao, Patrick McNair, Rafael Pereira, Marcos Rojo, Luke Shaw, Antonio Valencia, Robin van Persie, Juan Mata si rezervele: James Wilson, Tyler Blackett, Marouane Fellaini, Darren Fletcher, Nicolae IONESCU, Anders Lindegaard, Thomas THORPE.

Everton FC: Philip Jagielka, Leighton Baines, Gareth Barry, Muhamed Bešić, Anthony Hibbert, Tim Howard, Romelu Lukaku, Aiden McGeady, Steven Naismith, Steven Pienaar, John Stones si rezervele: Tyias Browning, Samuel Eto'o, Darron Gibson, Leon Osman, Bryan Oviedo, Joel Robles, Antolín Alcaraz.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Muhamed Bešić
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Steven Pienaar
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ángel Di María (mijlocaș central). In minutul 27 al partidei dintre Manchester United si Everton FC, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Daley Blind
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Antonio Valencia
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Steven Naismith (mijlocaș central). In minutul 55 al partidei dintre Manchester United si Everton FC, Everton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Radamel Falcao (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Manchester United si Everton FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Steven Pienaar si intra Bryan Oviedo
In minutul 71, schimbare, iese fundaș stânga Luke Shaw si intra Tyler Blackett
In minutul 73, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra James Wilson
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Aiden McGeady si intra Leon Osman
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Anthony Hibbert si intra Tyias Browning
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Antonio Valencia si intra Marouane Fellaini
In minutul 9, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Robin van Persie
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Tim Howard
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, James Wilson

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Manchester United.