Sunderland AFC - Stoke City - 04.10.2014 English version
Data disputării 04.10.2014 - 17:00
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 04.10.2014 dintre echipele Sunderland AFC si Stoke City se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Jordi Gómez, Steven Fletcher, Lee Cattermole, William Buckley, Billy Jones, Connor Wickham, Patrick van Aanholt, John O'Shea, Vito Mannone, Sebastian Larsson, Santiago Vergini si rezervele: Wesley Brown, Liam Bridcutt, Josmer Altidore, Jack Rodwell, Costel Fane PANTILIMON, Charalampos Mavrias, Constantin MOLDOVEANU.

Stoke City: Victor Moses, Marc Muniesa, Steven N'Zonzi, Ryan Shawcross, Glenn Whelan, Marc Wilson, Peter Crouch, Asmir Begović, Phillip Bardsley, Marko Arnautović, Charlie Adam si rezervele: Bojan Krkić, Robert Huth, Erik Pieters, Thomas Sørensen, Jonathan Walters, Stephen Ireland, Oussama Assaidi.

GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Charlie Adam (mijlocaș central). In minutul 15 al partidei dintre Sunderland AFC si Stoke City, Stoke City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, schimbare, iese mijlocaș stânga Victor Moses si intra Oussama Assaidi
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Steven Fletcher (atacant). In minutul 23 al partidei dintre Sunderland AFC si Stoke City, Sunderland AFC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Marc Muniesa
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Connor Wickham (mijlocaș stânga). In minutul 4 al partidei dintre Sunderland AFC si Stoke City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta William Buckley si intra Constantin MOLDOVEANU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Oussama Assaidi
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Billy Jones
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Phillip Bardsley
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Patrick van Aanholt
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Steven Fletcher
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Bojan Krkić
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Jordi Gómez si intra Liam Bridcutt
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Larsson si intra Jack Rodwell
In minutul 78, schimbare, iese atacant Peter Crouch si intra Jonathan Walters
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Steven Fletcher (atacant). In minutul 79 al partidei dintre Sunderland AFC si Stoke City, scorul devine 3 - 1.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Bojan Krkić

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Sunderland AFC.

0 - 1 15’ Charlie ADAM
18’ Victor MOSES
Oussama ASSAIDI
1 - 1 Steven FLETCHER 23’
27’ Marc MUNIESA
2 - 1 Connor WICKHAM 4’
William BUCKLEY
Constantin MOLDOVEANU
60’
62’ Oussama ASSAIDI
Billy JONES 64’
66’ Phillip BARDSLEY