Swansea City - Newcastle United - 04.10.2014 English version
Data disputării 04.10.2014 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 04.10.2014 dintre echipele Swansea City si Newcastle United se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Federico Fernández, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Jonjo Shelvey, Ashley Richards, Wayne Routledge, Ki Sung-yueng, Łukasz Fabiański, Nathan Dyer, Wilfried Bony, Ashley Williams si rezervele: Jefferson Montero, Bafétimbi Gomis, Marvin Emnes, Thomas Carroll, Kyle Bartley, Gerhard Tremmel.

Newcastle United: Moussa Sissoko, Cheick Tioté, Mike Williamson, Tim Krul, Gabriel Obertan, Daryl Janmaat, Yoan Gouffran, Paul Dummett, Jack Colback, Papiss Cissé, Fabricio Coloccini si rezervele: Emmanuel Rivière, Ayoze Pérez, Massadio Haïdara, Robert Elliot, Rémy Cabella, Vurnon Anita, Samuel Ameobi.

GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Wilfried Bony (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Swansea City si Newcastle United, Swansea City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Papiss Cissé (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Swansea City si Newcastle United, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Wayne Routledge (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre Swansea City si Newcastle United, scorul devine 2 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Samuel Ameobi
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Fabricio Coloccini
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Jack Colback si intra Emmanuel Rivière
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jonjo Shelvey
In minutul 85, schimbare, iese atacant Papiss Cissé si intra Ayoze Pérez
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nathan Dyer si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Gylfi Sigurðsson si intra Marvin Emnes
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Daryl Janmaat
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Paul Dummett

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

2 - 1 Wayne ROUTLEDGE 50’
58’ Yoan GOUFFRAN
Samuel AMEOBI
61’ Fabricio COLOCCINI