Tottenham Hotspur - Southampton FC - 05.10.2014 English version
Data disputării 05.10.2014 - 17:00
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 05.10.2014 dintre echipele Tottenham Hotspur si Southampton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Nacer Chadli, Étienne Capoue, Emmanuel Adebayor, Christian Eriksen, Jan Vertonghen, Kyle Naughton, Younès Kaboul, Érik Lamela, Hugo Lloris, Ryan Mason, Daniel Rose si rezervele: Mousa Dembélé, Michel Vorm, Andros Townsend, Roberto Soldado, Eric Dier, Federico Fazio, Harry Kane.

Southampton FC: José Fonte, Fraser Forster, Sadio Mané, Graziano Pellè, Morgan Schneiderlin, Dušan Tadić , Victor Wanyama, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand, Toby Alderweireld si rezervele: Shane Long, Kelvin Davis, Florin GARDOȘ, Jack Cork, Emmanuel Mayuka, Harrison Reed, Matt Targett.

In minutul 32, schimbare, iese fundaș dreapta Kyle Naughton si intra Eric Dier
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Christian Eriksen (mijlocaș central). In minutul 40 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Southampton FC, Tottenham Hotspur deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Younès Kaboul
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Érik Lamela
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Victor Wanyama si intra Shane Long
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Dušan Tadić
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Christian Eriksen si intra Mousa Dembélé
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Érik Lamela si intra Harry Kane

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Tottenham Hotspur.