Crystal Palace - Chelsea London - 18.10.2014 English version
Data disputării 18.10.2014 - 17:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 18.10.2014 dintre echipele Crystal Palace si Chelsea Londra se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: James McArthur, Jason Puncheon, Joseph Ledley, Martin Kelly, Mile Jedinak, Brede Hangeland, Damien Delaney, Fraizer Campbell, Yannick Bolasie, Joel Ward, Julián Speroni si rezervele: Cosmin Adrian MARIȘ, Adrian Mariappa, Wayne Hennessey, Dwight Gayle, Kevin Doyle, Marouane Chamakh, Wilfried Zaha.

Chelsea Londra: John Terry, Willian Borges, Loïc Rémy, Oscar dos Santos, Nemanja Matić, Branislav Ivanović, Cesc Fàbregas, Thibaut Courtois, Gary Cahill, César Azpilicueta, Eden Hazard si rezervele: Kurt Zouma, Petr Čech, Dominik Solanke, Mohamed Salah, John Obi Mikel, Filipe Luís, Didier Drogba.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Damien Delaney
In minutul 40, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, César Azpilicueta. Chelsea Londra va trebui sa trebui sa joace restul de 50 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Fraizer Campbell
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Cesc Fàbregas
In minutul 42, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Filipe Luís
In minutul 43, jucatorul echipei Crystal Palace, Damien Delaney a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Crystal Palace ramane din minutul 43 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Cesc Fàbregas (mijlocaș defensiv). In minutul 51 al partidei dintre Crystal Palace si Chelsea Londra, Chelsea Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Joseph Ledley si intra Adrian Mariappa
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Oscar dos Santos (mijlocaș central). In minutul 6 al partidei dintre Crystal Palace si Chelsea Londra, scorul devine 0 - 2.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central James McArthur si intra Cosmin Adrian MARIȘ
In minutul 69, schimbare, iese atacant Jason Puncheon si intra Wilfried Zaha
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra Mohamed Salah
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Fraizer Campbell (atacant). In minutul 90 al partidei dintre Crystal Palace si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Loïc Rémy si intra Didier Drogba

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Chelsea Londra.

Damien DELANEY 30’
40’ César AZPILICUETA