Everton FC - Aston Villa - 18.10.2014 English version
Data disputării 18.10.2014 - 17:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 18.10.2014 dintre echipele Everton FC si Aston Villa se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Leighton Baines, Antolín Alcaraz, Ross Barkley, Gareth Barry, Séamus Coleman, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, James McCarthy, Steven Naismith, Leon Osman, Tim Howard si rezervele: Joel Robles, Muhamed Bešić, Samuel Eto'o, Darron Gibson, Anthony Hibbert, Aiden McGeady, Steven Pienaar.

Aston Villa: Brad Guzan, Nathan Baker, Christian Benteke, Aly Cissokho, Tom Cleverley, Alan Hutton, Charles N'Zogbia, Kieran Richardson, Ron Vlaar, Ashley Westwood, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Darren Bent, Ciaran Clark, Joe Cole, Shay Given, Matthew Lowton, Carlos Sánchez, Andreas Weimann.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Philip Jagielka (fundaș central). In minutul 18 al partidei dintre Everton FC si Aston Villa, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 26, schimbare, iese fundaș central Nathan Baker si intra Ciaran Clark
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Gabriel Agbonlahor
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Romelu Lukaku (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Everton FC si Aston Villa, scorul devine 2 - 0.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Gareth Barry
In minutul 63, schimbare, iese atacant Charles N'Zogbia si intra Andreas Weimann
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Ross Barkley si intra Steven Pienaar
In minutul 7, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Kieran Richardson
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Steven Naismith
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Séamus Coleman (fundaș dreapta). In minutul 76 al partidei dintre Everton FC si Aston Villa, scorul devine 3 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese atacant Christian Benteke si intra Joe Cole
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Steven Naismith si intra Samuel Eto'o
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Darron Gibson

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Everton FC.

1 - 0 Philip JAGIELKA 18’
26’ Nathan BAKER
Ciaran CLARK
36’ Gabriel AGBONLAHOR
2 - 0 Romelu LUKAKU 48’
Gareth BARRY 61’
63’ Charles N'ZOGBIA
Andreas WEIMANN
Ross BARKLEY
Steven PIENAAR
66’
7’ Kieran RICHARDSON
Steven NAISMITH 71’
3 - 0 Seamus COLEMAN 76’
81’ Christian BENTEKE