Newcastle United - Leicester City - 18.10.2014 English version
Data disputării 18.10.2014 - 17:00
Stadion St James' Park
Localitatea Newcastle upon Tyne

Meciul din data 18.10.2014 dintre echipele Newcastle United si Leicester City se disputa in localitatea Newcastle upon Tyne pe stadionul St James' Park.

Newcastle United: Vurnon Anita, Steven Taylor, Papiss Cissé, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Yoan Gouffran, Daryl Janmaat, Tim Krul, Gabriel Obertan, Moussa Sissoko si rezervele: Mehdi Abeid, Mihai IONESCU, Rémy Cabella, Robert Elliot, Massadio Haïdara, Ayoze Pérez, Facundo Ferreyra.

Leicester City: Paul Konchesky, Esteban Cambiasso, Ritchie De Laet, Daniel Drinkwater, Matthew James, Liam Moore, Westley Morgan, Jeffrey Schlupp, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Marc Albrighton si rezervele: Benjamin Hamer, Dean Hammond, Andrew King, Anthony Knockaert, David Nugent, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Liam Moore
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Ritchie De Laet
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Leonardo Ulloa
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marc Albrighton si intra Jamie Vardy
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Jeffrey Schlupp si intra David Nugent
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vurnon Anita si intra Ayoze Pérez
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Gabriel Obertan (mijlocaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre Newcastle United si Leicester City, Newcastle United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Paul Dummett si intra Massadio Haïdara
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Esteban Cambiasso si intra Anthony Knockaert
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Rémy Cabella

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Newcastle United.

ULLOA
22’ Liam MOORE
28’ Ritchie DE LAET
34’ Leonardo ULLOA
56’ Marc ALBRIGHTON
Jamie VARDY
56’ Jeffrey SCHLUPP
David NUGENT
Vurnon ANITA
AYOZE Pérez
59’
1 - 0 Gabriel OBERTAN 71’
Paul DUMMETT
Massadio HAIDARA
72’
79’ Esteban CAMBIASSO