Queens Park Rangers - Liverpool FC - 19.10.2014 English version
Data disputării 19.10.2014 - 15:30
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 19.10.2014 dintre echipele Queens Park Rangers si Liverpool FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Steven Caulker, Robert Zamora, Charlie Austin, Richard Dunne, Leroy Fer, Karl Henry, Mauricio Isla, Chinedum Onuoha, Sandro Raniere, Yun Suk-young, Alex McCarthy si rezervele: Rio Ferdinand, David Hoilett, Niko Kranjčar, Brian Murphy, Matthew Phillips, Armand Traoré, Eduardo Vargas.

Liverpool FC: Constantin Cristian DIMA, Mario Balotelli, Emre Can, José Enrique, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Glen Johnson, Dejan Lovren, Simon Mignolet, Raheem Sterling, Martin Škrtel si rezervele: Philippe Coutinho, Ianos BRÂNZĂ, Rickie Lambert, Javier Manquillo, Lazar Marković, Kolo Touré, Joseph Allen.

In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Richard Dunne
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Chinedum Onuoha si intra Matthew Phillips
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Armand Traoré
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Constantin Cristian DIMA si intra Philippe Coutinho
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Emre Can si intra Joseph Allen
In minutul 67, Queens Park Rangers - Liverpool FC, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Richard Dunne
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Glen Johnson
In minutul 79, schimbare, iese atacant Robert Zamora si intra Eduardo Vargas
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Karl Henry
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Martin Škrtel
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Philippe Coutinho
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Eduardo Vargas (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Queens Park Rangers si Liverpool FC, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Philippe Coutinho (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Queens Park Rangers si Liverpool FC, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Eduardo Vargas (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre Queens Park Rangers si Liverpool FC, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+5, Queens Park Rangers - Liverpool FC, scorul este 2 - 3. Autogol, inscris de Steven Caulker
In minutul 90+6, schimbare, iese mijlocaș dreapta Raheem Sterling si intra Kolo Touré

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Liverpool FC.

Matthew PHILLIPS
46’
SANDRO Ranieri
Armand TRAORE
60’
66’ Constantin DIMA
Philippe COUTINHO
66’ Emre CAN
Joe ALLEN
0 - 1 autogol Richard DUNNE 67’
71’ Glen JOHNSON
Robert ZAMORA
Eduardo VARGAS
79’
Karl HENRY 80’
82’ Martin ŠKRTEL
86’ Philippe COUTINHO
1 - 1 Eduardo VARGAS 87’
1 - 2 90’ Philippe COUTINHO
2 - 2 Eduardo VARGAS 90+2’
2 - 3 autogol Steven CAULKER 90+5’
90+6’ Raheem STERLING