Southampton FC - Sunderland AFC - 18.10.2014 English version
Data disputării 18.10.2014 - 17:00
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 18.10.2014 dintre echipele Southampton FC si Sunderland AFC se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Ryan Bertrand, Toby Alderweireld, Nathaniel Clyne, Jack Cork, Steven Davis, José Fonte, Fraser Forster, Graziano Pellè, Morgan Schneiderlin, Dušan Tadić , Shane Long si rezervele: Maya Yoshida, Kelvin Davis, Florin GARDOȘ, Sadio Mané, Emmanuel Mayuka, Harrison Reed, Victor Wanyama.

Sunderland AFC: Sebastian Larsson, Wesley Brown, William Buckley, Lee Cattermole, Steven Fletcher, Jordi Gómez, Vito Mannone, John O'Shea, Patrick van Aanholt, Santiago Vergini, Connor Wickham si rezervele: Rodny Lopes CABRAL, Daniel Graham, Constantin MOLDOVEANU, Charalampos Mavrias, Costel Fane PANTILIMON, Jack Rodwell, Liam Bridcutt.

In minutul 12, Southampton FC - Sunderland AFC, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Santiago Vergini
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Southampton FC si Sunderland AFC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Jack Cork (mijlocaș central). In minutul 37 al partidei dintre Southampton FC si Sunderland AFC, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Wesley Brown si intra Liam Bridcutt
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Morgan Schneiderlin
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian Larsson si intra Jack Rodwell
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Jordi Gómez si intra Constantin MOLDOVEANU
In minutul 63, Southampton FC - Sunderland AFC, scorul este 4 - 0. Autogol, inscris de Liam Bridcutt
In minutul 65, schimbare, iese atacant Shane Long si intra Victor Wanyama
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Steven Davis si intra Sadio Mané
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Dušan Tadić (atacant). In minutul 78 al partidei dintre Southampton FC si Sunderland AFC, scorul devine 6 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Victor Wanyama (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre Southampton FC si Sunderland AFC, scorul devine 7 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese atacant Graziano Pellè si intra Emmanuel Mayuka
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Liam Bridcutt
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Sadio Mané (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Southampton FC si Sunderland AFC, scorul devine 8 - 0.
In minutul 9, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Connor Wickham

Meciul s-a incheiat cu scorul 8 - 0 pentru echipa Southampton FC.

2 - 0 Graziano PELLE 18’
25’ Lee CATTERMOLE
3 - 0 Jack CORK 37’
46’ Wesley BROWN
Liam BRIDCUTT
Morgan SCHNEIDERLIN 50’
60’ Sebastian LARSSON