Stoke City - Swansea City - 19.10.2014 English version
Data disputării 19.10.2014 - 18:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-on-Trent

Meciul din data 19.10.2014 dintre echipele Stoke City si Swansea City se disputa in localitatea Stoke-on-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Charlie Adam, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Peter Crouch, Mame Biram Diouf, Stephen Ireland, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Marc Wilson, Victor Moses si rezervele: Oussama Assaidi, Jonathan Walters, Geoffrey Cameron, Bojan Krkić, Marc Muniesa, Steven Sidwell, Thomas Sørensen.

Swansea City: Wilfried Bony, Thomas Carroll, Nathan Dyer, Łukasz Fabiański, Federico Fernández, Ki Sung-yueng, Àngel Rangel, Wayne Routledge, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Ashley Williams si rezervele: Bafétimbi Gomis, Kyle Bartley, Marvin Emnes, Jay Fulton, Jefferson Montero, Gerhard Tremmel.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Ryan Shawcross
In minutul 34, Stoke City - Swansea City, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Swansea City de Wilfried Bony
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Mame Biram Diouf
In minutul 43, Stoke City - Swansea City, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Stoke City de Charlie Adam
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Phillip Bardsley
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mame Biram Diouf si intra Jonathan Walters
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Stephen Ireland si intra Geoffrey Cameron
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nathan Dyer si intra Jefferson Montero
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Thomas Carroll si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Victor Moses si intra Oussama Assaidi
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Wilfried Bony
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Jonathan Walters (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Stoke City si Swansea City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Gylfi Sigurðsson si intra Marvin Emnes
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Steven N'Zonzi

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Stoke City.

Jonathan WALTERS
62’
Stephen IRELAND
Geoffrey CAMERON
62’
65’ Nathan DYER
Jefferson MONTERO
65’ Thomas CARROLL
Bafétimbi GOMIS
Victor MOSES
Oussama ASSAIDI
73’
75’ Wilfried BONY
2 - 1 Jonathan WALTERS 76’
85’ Gylfi SIGURDSSON