Burnley FC - Everton FC - 26.10.2014 English version
Data disputării 26.10.2014 - 15:30
Stadion Turf Moor
Localitatea Burnley

Meciul din data 26.10.2014 dintre echipele Burnley FC si Everton FC se disputa in localitatea Burnley pe stadionul Turf Moor.

Burnley FC: Michael Duff, George Boyd, Scott Arfield, Tom Heaton, Stephen Ward, Kieran Trippier, Jason Shackell, Michael Kightly, Lukas Jutkiewicz, Robert BOGDAN, Daniel Ings si rezervele: Nathaniel Chalobah, Ashley Barnes, Ross Wallace, Ben Mee, Michael Keane, Matthew Gilks, Marvin Sordell.

Everton FC: Tim Howard, Samuel Eto'o, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, James McCarthy, Steven Naismith, Leon Osman, Séamus Coleman, Gareth Barry, Leighton Baines, Antolín Alcaraz si rezervele: Darron Gibson, Anthony Hibbert, Muhamed Bešić, Aiden McGeady, Steven Pienaar, Joel Robles, Ross Barkley.

GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Daniel Ings (atacant). In minutul 20 al partidei dintre Burnley FC si Everton FC, Burnley FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Romelu Lukaku
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Romelu Lukaku (atacant). In minutul 29 al partidei dintre Burnley FC si Everton FC, Everton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, George Boyd
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Samuel Eto'o (mijlocaș central). In minutul 4 al partidei dintre Burnley FC si Everton FC, scorul devine 1 - 2.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Scott Arfield
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Steven Naismith
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Stephen Ward
In minutul 65, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Ross Barkley
In minutul 65, schimbare, iese atacant Lukas Jutkiewicz si intra Ashley Barnes
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ashley Barnes
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Leon Osman si intra Steven Pienaar
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Michael Kightly si intra Marvin Sordell
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta George Boyd si intra Nathaniel Chalobah

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Everton FC.