Sunderland AFC - Arsenal London - 25.10.2014 English version
Data disputării 25.10.2014 - 17:00
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 25.10.2014 dintre echipele Sunderland AFC si Arsenal Londra se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Steven Fletcher, John O'Shea, Vito Mannone, Sebastian Larsson, Constantin MOLDOVEANU, Lee Cattermole, William Buckley, Wesley Brown, Jack Rodwell, Santiago Vergini, Patrick van Aanholt si rezervele: Anthony Reveillere, Costel Fane PANTILIMON, Charalampos Mavrias, Jordi Gómez, Liam Bridcutt, Josmer Altidore, Connor Wickham.

Arsenal Londra: Wojciech Szczęsny, Danny Welbeck, Alexis Sánchez, Alex Oxlade-Chamberlain, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Kieran Gibbs, Calum Chambers, Santiago Cazorla, Mikel Arteta, Mathieu Flamini si rezervele: Tomáš Rosický, Theo Walcott, Otto DEMBROVSCHI, Lukas Podolski, Damián Martínez, Joel Campbell, Héctor BELLERIN.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Kieran Gibbs
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre Sunderland AFC si Arsenal Londra, Arsenal Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Sebastian Larsson
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Danny Welbeck
In minutul 50, schimbare, iese atacant Steven Fletcher si intra Connor Wickham
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Mikel Arteta
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Connor Wickham
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Kieran Gibbs si intra Héctor BELLERIN
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Constantin MOLDOVEANU si intra Josmer Altidore
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Jack Rodwell si intra Jordi Gómez
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mikel Arteta si intra Otto DEMBROVSCHI
In minutul 90, schimbare, iese fundaș dreapta Calum Chambers si intra Tomáš Rosický
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș stânga). In minutul 90+2 al partidei dintre Sunderland AFC si Arsenal Londra, scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Arsenal Londra.