Tottenham Hotspur - Newcastle United - 26.10.2014 English version
Data disputării 26.10.2014 - 15:30
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 26.10.2014 dintre echipele Tottenham Hotspur si Newcastle United se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Étienne Capoue, Emmanuel Adebayor, Nacer Chadli, Eric Dier, Christian Eriksen, Younès Kaboul, Érik Lamela, Hugo Lloris, Ryan Mason, Daniel Rose, Jan Vertonghen si rezervele: Michel Vorm, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Benjamin Davies, Mousa Dembélé, WILLIE Hortencio Barbosa, Roberto Soldado, Harry Kane.

Newcastle United: Yoan Gouffran, Vurnon Anita, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Daryl Janmaat, Tim Krul, Gabriel Obertan, Ayoze Pérez, Moussa Sissoko, Steven Taylor si rezervele: Mihai IONESCU, Rémy Cabella, Robert Elliot, Facundo Ferreyra, Massadio Haïdara, Ryan Taylor, Samuel Ameobi.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Emmanuel Adebayor (atacant). In minutul 18 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Newcastle United, Tottenham Hotspur deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Yoan Gouffran
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vurnon Anita si intra Rémy Cabella
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Samuel Ameobi (rezervă). In minutul 46 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Newcastle United, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Obertan si intra Samuel Ameobi
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Ayoze Pérez (atacant). In minutul 58 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Newcastle United, scorul devine 1 - 2.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Étienne Capoue
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Étienne Capoue si intra Harry Kane
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Érik Lamela si intra WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 79, schimbare, iese atacant Ayoze Pérez si intra Massadio Haïdara
In minutul 83, schimbare, iese atacant Emmanuel Adebayor si intra Roberto Soldado
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Tim Krul
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Daryl Janmaat
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Daniel Rose

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Newcastle United.