West Bromwich Albion - Crystal Palace - 25.10.2014 English version
Data disputării 25.10.2014 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich

Meciul din data 25.10.2014 dintre echipele West Bromwich Albion si Crystal Palace se disputa in localitatea West Bromwich pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Graham Dorrans, Craig Dawson, Christopher Brunt, Saido Berahino, Andre Wisdom, Stéphane Sessègnon, James Morrison, Joleon Lescott, Craig Gardner, Ben Foster, Sébastien Pocognoli si rezervele: Sebastián Blanco, Victor Anichebe, Cristian Gamboa, Glyn Oliver Myhill , Youssouf Mulumbu, Gareth McAuley, Brown Ideye.

Crystal Palace: Brede Hangeland, Mile Jedinak, Martin Kelly, Joseph Ledley, Adrian Mariappa, Julián Speroni, Joel Ward, Wilfried Zaha, Marouane Chamakh, Fraizer Campbell, Yannick Bolasie si rezervele: Wayne Hennessey, Cosmin Adrian MARIȘ, Ezekiel Fryers, Jason Puncheon, Dwight Gayle, Kevin Doyle, Barry Bannan.

GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Brede Hangeland (fundaș central). In minutul 16 al partidei dintre West Bromwich Albion si Crystal Palace, Crystal Palace deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45+1, West Bromwich Albion - Crystal Palace, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Crystal Palace de Mile Jedinak
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Stéphane Sessègnon
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Stéphane Sessègnon si intra Victor Anichebe
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Victor Anichebe (rezervă). In minutul 51 al partidei dintre West Bromwich Albion si Crystal Palace, scorul devine 1 - 2.
In minutul 55, schimbare, iese portar Julián Speroni si intra Wayne Hennessey
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Wilfried Zaha si intra Jason Puncheon
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Mile Jedinak
In minutul 73, schimbare, iese atacant Marouane Chamakh si intra Cosmin Adrian MARIȘ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Gardner
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Graham Dorrans si intra Sebastián Blanco
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Sebastián Blanco
In minutul 90+3, West Bromwich Albion - Crystal Palace, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru West Bromwich Albion de Saido Berahino

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Victor ANICHEBE
46’
1 - 2 Victor ANICHEBE 51’
55’ Julián SPERONI
Wayne HENNESSEY
64’ Wilfried ZAHA
Jason PUNCHEON
66’ Mile JEDINAK
73’ Marouane CHAMAKH