Arsenal London - Burnley FC - 01.11.2014 English version
Data disputării 01.11.2014 - 17:00
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 01.11.2014 dintre echipele Arsenal Londra si Burnley FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Mathieu Flamini, Calum Chambers, Santiago Cazorla, Mikel Arteta, Danny Welbeck, Wojciech Szczęsny, Alexis Sánchez, Alex Oxlade-Chamberlain, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Kieran Gibbs si rezervele: Héctor BELLERIN, Damián Martínez, Theo Walcott, Tomáš Rosický, Otto DEMBROVSCHI, Lukas Podolski, Yaya Sanogo.

Burnley FC: Daniel Ings, Robert BOGDAN, Dean Marney, Jason Shackell, Marvin Sordell, Kieran Trippier, Stephen Ward, Tom Heaton, Michael Duff, George Boyd, Scott Arfield si rezervele: Michael Keane, Lukas Jutkiewicz, Matthew Gilks, Michael Kightly, Ben Mee, Ross Wallace, Nathaniel Chalobah.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, George Boyd
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mikel Arteta si intra Otto DEMBROVSCHI
In minutul 69, schimbare, iese atacant Marvin Sordell si intra Lukas Jutkiewicz
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș central). In minutul 70 al partidei dintre Arsenal Londra si Burnley FC, Arsenal Londra deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Calum Chambers (fundaș dreapta). In minutul 72 al partidei dintre Arsenal Londra si Burnley FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Dean Marney si intra Nathaniel Chalobah
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alex Oxlade-Chamberlain si intra Theo Walcott
In minutul 80, schimbare, iese atacant Danny Welbeck si intra Lukas Podolski
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș central). In minutul 90+1 al partidei dintre Arsenal Londra si Burnley FC, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Arsenal Londra.