Aston Villa - Tottenham Hotspur - 02.11.2014 English version
Data disputării 02.11.2014 - 18:00
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 02.11.2014 dintre echipele Aston Villa si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Nathan Baker, Andreas Weimann, Christian Benteke, Aly Cissokho, Tom Cleverley, Brad Guzan, Matthew Lowton, Charles N'Zogbia, Carlos Sánchez, Ron Vlaar, Ashley Westwood si rezervele: Gabriel Agbonlahor, Darren Bent, Ciaran Clark, Joe Cole, Shay Given, Kieran Richardson, Philippe Senderos, Jack Grealish.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Emmanuel Adebayor, Étienne Capoue, Nacer Chadli, Christian Eriksen, Younès Kaboul, Ryan Mason, Kyle Naughton, Daniel Rose, Roberto Soldado, Jan Vertonghen si rezervele: Mousa Dembélé, Federico Fazio, Harry Kane, Érik Lamela, Benjamin Stambouli, Andros Townsend, Michel Vorm.

GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Andreas Weimann (atacant). In minutul 16 al partidei dintre Aston Villa si Tottenham Hotspur, Aston Villa deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Christian Eriksen
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Aly Cissokho
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Christian Eriksen si intra Érik Lamela
In minutul 58, schimbare, iese atacant Emmanuel Adebayor si intra Harry Kane
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Jan Vertonghen
In minutul 65, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Aston Villa, Christian Benteke. Aston Villa va trebui sa trebui sa joace restul de 25 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Andreas Weimann
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Étienne Capoue si intra Andros Townsend
In minutul 75, schimbare, iese atacant Charles N'Zogbia si intra Gabriel Agbonlahor
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nacer Chadli
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 84 al partidei dintre Aston Villa si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 86, schimbare, iese atacant Andreas Weimann si intra Kieran Richardson
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Carlos Sánchez
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Aston Villa si Tottenham Hotspur, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+3, schimbare, iese fundaș stânga Aly Cissokho si intra Darren Bent

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Tottenham Hotspur.

1 - 0 Andreas WEIMANN 16’
25’ Christian ERIKSEN
Aly CISSOKHO 38’
46’ Christian ERIKSEN
Érik LAMELA
58’ Emmanuel ADEBAYOR