Chelsea London - Queens Park Rangers - 01.11.2014 English version
Data disputării 01.11.2014 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 01.11.2014 dintre echipele Chelsea Londra si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Eden Hazard, Cesc Fàbregas, Thibaut Courtois, Diego Costa, Gary Cahill, Filipe Luís, Willian Borges, Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Oscar dos Santos, John Terry si rezervele: Didier Drogba, Nathan Aké, Petr Čech, Ramires Santos, Mohamed Salah, André Schürrle, Kurt Zouma.

Queens Park Rangers: Mauricio Isla, Sandro Raniere, Eduardo Vargas, Yun Suk-young, David Hoilett, Karl Henry, Robert Green, Leroy Fer, Richard Dunne, Steven Caulker, Charlie Austin si rezervele: Niko Kranjčar, Clinton Hill, Brian Murphy, Matthew Phillips, Armand Traoré, Shaun Wright-Phillips, Robert Zamora.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Oscar dos Santos (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre Chelsea Londra si Queens Park Rangers, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga David Hoilett si intra Robert Zamora
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Chelsea Londra si Queens Park Rangers, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Didier Drogba
In minutul 75, Chelsea Londra - Queens Park Rangers, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard
In minutul 78, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra André Schürrle
In minutul 84, schimbare, iese atacant Leroy Fer si intra Armand Traoré
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra Ramires Santos

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Chelsea Londra.