Manchester City - Manchester United - 02.11.2014 English version
Data disputării 02.11.2014 - 15:30
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 02.11.2014 dintre echipele Manchester City si Manchester United se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Fernando Reges, Martín Demichelis, Gaël Clichy, Sergio Agüero, Stevan Jovetić, Yaya Touré, Jesús Navas, James Milner, Vincent Kompany, Joe Hart, Pablo Zabaleta si rezervele: Fernandinho Luiz Roza, Edin Džeko, Willy Caballero, Dedryck Boyata, Scott Sinclair, Bacary Sagna, Samir Nasri.

Manchester United: Nicolae IONESCU, Marcos Rojo, Wayne Rooney, Luke Shaw, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Robin van Persie, Marouane Fellaini, Ángel Di María, David de Gea, Daley Blind si rezervele: Juan Mata, Patrick McNair, James Wilson, Anders Lindegaard, Ander Herrera, Darren Fletcher, Michael Carrick.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Daley Blind
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Christopher Smalling
In minutul 39, jucatorul echipei Manchester United, Christopher Smalling a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Manchester United ramane din minutul 39 in 10 jucatori.
In minutul 43, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nicolae IONESCU si intra Michael Carrick
In minutul 56, schimbare, iese fundaș central Marcos Rojo si intra Patrick McNair
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Martín Demichelis
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Manchester City si Manchester United, Manchester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga James Milner si intra Samir Nasri
In minutul 71, schimbare, iese atacant Stevan Jovetić si intra Edin Džeko
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Pablo Zabaleta
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernando Reges
In minutul 82, schimbare, iese atacant Robin van Persie si intra James Wilson
In minutul 84, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Fernandinho Luiz Roza

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Manchester City.

VAN PERSIE
28’ Daley BLIND
31’ Christopher SMALLING
39’ Christopher SMALLING
43’ Nicolae IONESCU
Michael CARRICK
56’ Marcos ROJO
Patrick MCNAIR
Martín DEMICHELIS 60’
1 - 0 Sergio AGUERO 63’
James MILNER
Samir NASRI
70’
Stevan JOVETIC
Edin DZEKO
71’
Pablo ZABALETA 77’
Francisco FERNANDO 79’
82’ Robin VAN PERSIE