Newcastle United - Liverpool FC - 01.11.2014 English version
Data disputării 01.11.2014 - 14:45
Stadion St James' Park
Localitatea Newcastle upon Tyne

Meciul din data 01.11.2014 dintre echipele Newcastle United si Liverpool FC se disputa in localitatea Newcastle upon Tyne pe stadionul St James' Park.

Newcastle United: Mehdi Abeid, Samuel Ameobi, Papiss Cissé, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Daryl Janmaat, Tim Krul, Gabriel Obertan, Moussa Sissoko, Steven Taylor si rezervele: Ryan Taylor, Rolando Aarons, Rémy Cabella, Robert Elliot, Massadio Haïdara, Ayoze Pérez, Yoan Gouffran.

Liverpool FC: Mario Balotelli, Philippe Coutinho, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Glen Johnson, Dejan Lovren, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Raheem Sterling, Martin Škrtel, Joseph Allen si rezervele: Constantin Cristian DIMA, Fabio Borini, Emre Can, Ianos BRÂNZĂ, Rickie Lambert, Javier Manquillo, Kolo Touré.

In minutul 27, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Obertan si intra Rolando Aarons
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Martin Škrtel
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Steven Taylor
In minutul 46, schimbare, iese atacant Papiss Cissé si intra Ayoze Pérez
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Moussa Sissoko
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Daryl Janmaat
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Samuel Ameobi si intra Rémy Cabella
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Joseph Allen si intra Fabio Borini
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Jordan Henderson
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Ayoze Pérez (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Newcastle United si Liverpool FC, Newcastle United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
In minutul 80, schimbare, iese atacant Philippe Coutinho si intra Rickie Lambert
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Dejan Lovren

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Newcastle United.

Rolando AARONS
27’
44’ Martin ŠKRTEL
Steven TAYLOR 45’
Papiss CISSE
AYOZE Pérez
46’
Moussa SISSOKO 49’
Daryl JANMAAT 62’
Samuel AMEOBI
Rémy CABELLA
66’
66’ Joe ALLEN
Fabio BORINI
72’ Jordan HENDERSON
1 - 0 AYOZE Pérez 73’
Jack COLBACK 79’
80’ Philippe COUTINHO