Manchester United - Crystal Palace - 08.11.2014 English version
Data disputării 08.11.2014 - 17:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 08.11.2014 dintre echipele Manchester United si Crystal Palace se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Marouane Fellaini, Ángel Di María, David de Gea, Michael Carrick, Daley Blind, Antonio Valencia, Luke Shaw, Wayne Rooney, Patrick McNair, Nicolae IONESCU, Robin van Persie si rezervele: Tyler Blackett, Ander Herrera, James Wilson, Marnick Vermijl, Juan Mata, Anders Lindegaard, Darren Fletcher.

Crystal Palace: Damien Delaney, Joseph Ledley, Adrian Mariappa, James McArthur, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward, Scott Dann, Marouane Chamakh, Fraizer Campbell, Yannick Bolasie si rezervele: Wayne Hennessey, Ezekiel Fryers, Dwight Gayle, Martin Kelly, Patrick McCarthy, Kevin Doyle, Barry Bannan.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Joel Ward
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Damien Delaney
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nicolae IONESCU si intra Juan Mata
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Yannick Bolasie
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Juan Mata (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre Manchester United si Crystal Palace, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Ángel Di María si intra James Wilson
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Yannick Bolasie si intra Dwight Gayle
In minutul 81, schimbare, iese atacant Marouane Chamakh si intra Barry Bannan
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Antonio Valencia
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Fraizer Campbell si intra Kevin Doyle
In minutul 90+1, schimbare, iese fundaș central Patrick McNair si intra Darren Fletcher

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Manchester United.

CAMPBELL
35’ Joel WARD
38’ Damien DELANEY
Nicolae IONESCU
Juan MATA
63’
64’ Yannick BOLASIE
1 - 0 Juan MATA 67’
Ángel DI MARIA
James WILSON
71’
81’ Yannick BOLASIE
Dwight GAYLE
81’ Marouane CHAMAKH
Barry BANNAN
Antonio VALENCIA 83’
90+1’ Fraizer CAMPBELL