Queens Park Rangers - Manchester City - 08.11.2014 English version
Data disputării 08.11.2014 - 19:30
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 08.11.2014 dintre echipele Queens Park Rangers si Manchester City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Robert Zamora, Charlie Austin, Steven Caulker, Richard Dunne, Leroy Fer, Robert Green, Karl Henry, Sandro Raniere, Eduardo Vargas, Yun Suk-young, Mauricio Isla si rezervele: Joseph Barton, Clinton Hill, David Hoilett, Niko Kranjčar, Alex McCarthy, Chinedum Onuoha, Matthew Phillips.

Manchester City: Gaël Clichy, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Fernando Reges, Joe Hart, Eliaquim Mangala, Samir Nasri, Jesús Navas, Bacary Sagna, Yaya Touré, Sergio Agüero si rezervele: Stevan Jovetić, Dedryck Boyata, Willy Caballero, Edin Džeko, Frank Lampard, James Milner, Pablo Zabaleta.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Sandro Raniere
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Charlie Austin (atacant). In minutul 21 al partidei dintre Queens Park Rangers si Manchester City, Queens Park Rangers deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Queens Park Rangers si Manchester City, Manchester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Mauricio Isla
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Richard Dunne
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Eduardo Vargas
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Samir Nasri
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Joseph Barton
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Bacary Sagna
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernandinho Luiz Roza si intra Edin Džeko
In minutul 68, schimbare, iese rezervă Edin Džeko si intra Frank Lampard
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Samir Nasri si intra James Milner
In minutul 76, Queens Park Rangers - Manchester City, scorul este 2 - 1. Autogol, inscris de Martín Demichelis

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Eduardo VARGAS 45+2’
45+3’ Samir NASRI
SANDRO Ranieri
Joseph BARTON
46’
55’ Bacary SAGNA
64’ Luiz FERNANDINHO