Southampton FC - Leicester City - 08.11.2014 English version
Data disputării 08.11.2014 - 17:00
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 08.11.2014 dintre echipele Southampton FC si Leicester City se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Ryan Bertrand, Victor Wanyama, Toby Alderweireld, Nathaniel Clyne, Steven Davis, José Fonte, Fraser Forster, Sadio Mané, Graziano Pellè, Morgan Schneiderlin, Dušan Tadić si rezervele: Jack Cork, Kelvin Davis, Florin GARDOȘ, Emmanuel Mayuka, Harrison Reed, Maya Yoshida, Shane Long.

Leicester City: Westley Morgan, Esteban Cambiasso, Ritchie De Laet, Daniel Drinkwater, Matthew James, Andrew King, Jeffrey Schlupp, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski si rezervele: Paul Konchesky, Riyad Mahrez, Liam Moore, David Nugent, Nicholas Powell, Christopher Wood.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Morgan Schneiderlin
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș central Steven Davis si intra Jack Cork
In minutul 54, schimbare, iese fundaș dreapta Ritchie De Laet si intra Liam Moore
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Toby Alderweireld
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Liam Moore
In minutul 68, schimbare, iese atacant Sadio Mané si intra Shane Long
In minutul 71, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Christopher Wood
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Shane Long (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre Southampton FC si Leicester City, Southampton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese atacant Andrew King si intra Nicholas Powell
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Marcin Wasilewski
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Shane Long (rezervă). In minutul 80 al partidei dintre Southampton FC si Leicester City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Morgan Schneiderlin si intra Harrison Reed

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Southampton FC.

Jack CORK
40’
54’ Ritchie DE LAET
Liam MOORE
Toby ALDERWEIRELD 54’
58’ Liam MOORE
Sadio MANE
Shane LONG
68’
71’ Leonardo ULLOA
Christopher WOOD
1 - 0 Shane LONG 75’
76’ Andrew KING
Nicholas POWELL
78’ Marcin WASILEWSKI
2 - 0 Shane LONG 80’