Sunderland AFC - Everton FC - 09.11.2014 English version
Data disputării 09.11.2014 - 15:30
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 09.11.2014 dintre echipele Sunderland AFC si Everton FC se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Liam Bridcutt, Connor Wickham, Wesley Brown, Steven Fletcher, Jordi Gómez, Constantin MOLDOVEANU, Sebastian Larsson, John O'Shea, Costel Fane PANTILIMON, Anthony Reveillere, Santiago Vergini si rezervele: Josmer Altidore, William Buckley, Daniel Graham, Charalampos Mavrias, Jack Rodwell, Vito Mannone.

Everton FC: Leighton Baines, Ross Barkley, Gareth Barry, Séamus Coleman, Sylvain Distin, Samuel Eto'o, Tim Howard, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, James McCarthy, Aiden McGeady si rezervele: Anthony Hibbert, Muhamed Bešić, Darron Gibson, Steven Naismith, Leon Osman, Joel Robles, Christian Atsu.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Jordi Gómez
In minutul 13, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gareth Barry si intra Darron Gibson
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, James McCarthy
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Aiden McGeady
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Constantin MOLDOVEANU si intra William Buckley
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Sebastian Larsson (mijlocaș central). In minutul 67 al partidei dintre Sunderland AFC si Everton FC, Sunderland AFC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aiden McGeady si intra Steven Naismith
In minutul 76, Sunderland AFC - Everton FC, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Everton FC de Leighton Baines
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Jordi Gómez si intra Jack Rodwell