Swansea City - Arsenal London - 09.11.2014 English version
Data disputării 09.11.2014 - 18:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 09.11.2014 dintre echipele Swansea City si Arsenal Londra se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Ki Sung-yueng, Jefferson Montero, Àngel Rangel, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Ashley Williams, Łukasz Fabiański, Marvin Emnes, Thomas Carroll, Wilfried Bony, Kyle Bartley si rezervele: Bafétimbi Gomis, Dwight Tiendalli, Gerhard Tremmel, Jay Fulton, Leon Britton, Modou Barrow, Jordi Amat.

Arsenal Londra: Kieran Gibbs, Santiago Cazorla, Calum Chambers, Mathieu Flamini, Per Mertesacker, Nacho Monreal, Alex Oxlade-Chamberlain, Otto DEMBROVSCHI, Alexis Sánchez, Wojciech Szczęsny, Danny Welbeck si rezervele: Héctor BELLERIN, Damián Martínez, Lukas Podolski, Tomáš Rosický, Yaya Sanogo, Theo Walcott, Jack Wilshere.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Neil Taylor
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Ki Sung-yueng
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Otto DEMBROVSCHI
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Ashley Williams
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Per Mertesacker
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Calum Chambers
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Thomas Carroll
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș central). In minutul 63 al partidei dintre Swansea City si Arsenal Londra, Arsenal Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marvin Emnes si intra Modou Barrow
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Kieran Gibbs
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Gylfi Sigurðsson (mijlocaș central). In minutul 75 al partidei dintre Swansea City si Arsenal Londra, Swansea City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra Bafétimbi Gomis
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Bafétimbi Gomis (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre Swansea City si Arsenal Londra, scorul devine 2 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș defensiv Otto DEMBROVSCHI si intra Theo Walcott
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mathieu Flamini si intra Jack Wilshere
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Alexis Sánchez
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Thomas Carroll si intra Leon Britton
In minutul 90, schimbare, iese fundaș dreapta Calum Chambers si intra Yaya Sanogo
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Modou Barrow

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Swansea City.

Sung-Yueng KI 41’
45+1’ Otto DEMBROVSCHI
Ashley WILLIAMS 50’
55’ Per MERTESACKER
62’ Calum CHAMBERS
Thomas CARROLL 63’
0 - 1 63’ Alexis SANCHEZ
Marvin EMNES
Modou BARROW
67’
74’ Kieran GIBBS
1 - 1 Gylfi SIGURDSSON 75’
Wilfried BONY
Bafétimbi GOMIS
76’
2 - 1 Bafétimbi GOMIS 78’
79’ Otto DEMBROVSCHI