Tottenham Hotspur - Stoke City - 09.11.2014 English version
Data disputării 09.11.2014 - 15:30
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 09.11.2014 dintre echipele Tottenham Hotspur si Stoke City se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Étienne Capoue, Nacer Chadli, Christian Eriksen, Federico Fazio, Younès Kaboul, Harry Kane, Hugo Lloris, Ryan Mason, Kyle Naughton, Daniel Rose, Andros Townsend si rezervele: Michel Vorm, Emmanuel Adebayor, Mousa Dembélé, Eric Dier, Roberto Soldado, Jan Vertonghen, Érik Lamela.

Stoke City: Victor Moses, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Mame Biram Diouf, Bojan Krkić, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Steven Sidwell, Jonathan Walters, Marc Wilson si rezervele: Marko Arnautović, Geoffrey Cameron, Peter Crouch, Stephen Ireland, Marc Muniesa, Thomas Sørensen, Charlie Adam.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Geoffrey Cameron
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Asmir Begović
In minutul 26, schimbare, iese fundaș central Marc Wilson si intra Marc Muniesa
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Jonathan Walters (mijlocaș dreapta). In minutul 33 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Stoke City, Stoke City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Étienne Capoue
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andros Townsend si intra Érik Lamela
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Christian Eriksen si intra Mousa Dembélé
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Bojan Krkić (mijlocaș central). In minutul 6 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Stoke City, scorul devine 0 - 2.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Étienne Capoue si intra Emmanuel Adebayor
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Ryan Mason
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Younès Kaboul
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Nacer Chadli (mijlocaș stânga). In minutul 77 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Stoke City, scorul devine 1 - 2.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Bojan Krkić si intra Stephen Ireland
In minutul 85, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Kyle Naughton. Tottenham Hotspur va trebui sa trebui sa joace restul de 5 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 9, schimbare, iese fundaș dreapta Phillip Bardsley si intra Geoffrey Cameron

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Stoke City.

DIOUF
22’ Geoffrey CAMERON