Arsenal London - Manchester United - 22.11.2014 English version
Data disputării 22.11.2014 - 19:30
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 22.11.2014 dintre echipele Arsenal Londra si Manchester United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Jack Wilshere, Mikel Arteta, Calum Chambers, Kieran Gibbs, Per Mertesacker, Alex Oxlade-Chamberlain, Otto DEMBROVSCHI, Alexis Sánchez, Wojciech Szczęsny, Danny Welbeck, Nacho Monreal si rezervele: Héctor BELLERIN, Santiago Cazorla, Mathieu Flamini, Olivier Giroud, Damián Martínez, Lukas Podolski, Tomáš Rosický.

Manchester United: Michael Carrick, David de Gea, Ángel Di María, Marouane Fellaini, Patrick McNair, Wayne Rooney, Luke Shaw, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Robin van Persie, Tyler Blackett si rezervele: Juan Mata, Darren Fletcher, Ander Herrera, Nicolae IONESCU, Anders Lindegaard, James Wilson, Ashley Young.

In minutul 16, schimbare, iese mijlocaș stânga Luke Shaw si intra Ashley Young
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Jack Wilshere si intra Santiago Cazorla
In minutul 56, Arsenal Londra - Manchester United, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Kieran Gibbs
In minutul 59, schimbare, iese portar Wojciech Szczęsny si intra Damián Martínez
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Santiago Cazorla
In minutul 75, schimbare, iese atacant Robin van Persie si intra James Wilson
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Otto DEMBROVSCHI si intra Olivier Giroud
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Arsenal Londra si Manchester United, scorul devine 0 - 2.
In minutul 89, schimbare, iese rezervă Ashley Young si intra Darren Fletcher
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (rezervă). In minutul 90+5 al partidei dintre Arsenal Londra si Manchester United, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+7, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, James Wilson
In minutul 90+8, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Olivier Giroud

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Manchester United.

VAN PERSIE
16’ Luke SHAW
Ashley YOUNG
Jack WILSHERE
Santiago CAZORLA
55’
0 - 1 autogol Kieran GIBBS 56’
Wojciech SZCZESNY
Damián MARTINEZ
59’
Santiago CAZORLA 65’
75’ Robin VAN PERSIE