Chelsea London - West Bromwich Albion - 22.11.2014 English version
Data disputării 22.11.2014 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 22.11.2014 dintre echipele Chelsea Londra si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Gary Cahill, César Azpilicueta, Diego Costa, Thibaut Courtois, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Oscar dos Santos, John Terry, Willian Borges, Nemanja Matić si rezervele: Petr Čech, Didier Drogba, Filipe Luís, Ramires Santos, Loïc Rémy, André Schürrle, Kurt Zouma.

West Bromwich Albion: Christopher Baird, Saido Berahino, Christopher Brunt, Craig Dawson, Graham Dorrans, Ben Foster, Craig Gardner, Joleon Lescott, Stéphane Sessègnon, Andre Wisdom, Claudio Yacob si rezervele: Brown Ideye, Cristian Gamboa, Gareth McAuley, James Morrison, Glyn Oliver Myhill , Georgios Samaras, Victor Anichebe.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 11 al partidei dintre Chelsea Londra si West Bromwich Albion, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 25 al partidei dintre Chelsea Londra si West Bromwich Albion, scorul devine 2 - 0.
In minutul 29, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Claudio Yacob. West Bromwich Albion va trebui sa trebui sa joace restul de 61 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 68, schimbare, iese fundaș stânga Christopher Baird si intra Cristian Gamboa
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Willian Borges
In minutul 78, schimbare, iese atacant Saido Berahino si intra Victor Anichebe
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Loïc Rémy
In minutul 84, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra Didier Drogba
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Graham Dorrans si intra James Morrison
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Ramires Santos

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.

2 - 0 Eden HAZARD 25’
29’ Claudio YACOB
68’ Christopher BAIRD