Crystal Palace - Liverpool FC - 23.11.2014 English version
Data disputării 23.11.2014 - 15:30
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 23.11.2014 dintre echipele Crystal Palace si Liverpool FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Yannick Bolasie, Marouane Chamakh, Scott Dann, Damien Delaney, Dwight Gayle, Martin Kelly, Joseph Ledley, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward, Mile Jedinak si rezervele: Wilfried Zaha, Barry Bannan, Fraizer Campbell, Brede Hangeland, Wayne Hennessey, Alexandru PIFTOR, James McArthur.

Liverpool FC: Dejan Lovren, Philippe Coutinho, Steven Gerrard, Glen Johnson, Constantin Cristian DIMA, Rickie Lambert, Javier Manquillo, Simon Mignolet, Raheem Sterling, Martin Škrtel, Joseph Allen si rezervele: Fabio Borini, Emre Can, Ianos BRÂNZĂ, Lucas Leiva, Lazar Marković, Alberto Moreno, Kolo Touré.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Rickie Lambert (atacant). In minutul 02 al partidei dintre Crystal Palace si Liverpool FC, Liverpool FC deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Dwight Gayle (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Crystal Palace si Liverpool FC, Crystal Palace reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 36, schimbare, iese fundaș central Damien Delaney si intra Brede Hangeland
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Martin Škrtel
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Javier Manquillo
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Constantin Cristian DIMA si intra Fabio Borini
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Joseph Allen si intra Emre Can
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jason Puncheon si intra James McArthur
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Joseph Ledley (mijlocaș central). In minutul 78 al partidei dintre Crystal Palace si Liverpool FC, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Mile Jedinak (mijlocaș central). In minutul 81 al partidei dintre Crystal Palace si Liverpool FC, scorul devine 3 - 1.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Brede Hangeland
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Yannick Bolasie si intra Barry Bannan

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Crystal Palace.

Brede HANGELAND
36’
53’ Martin ŠKRTEL
61’ Javier MANQUILLO