Everton FC - West Ham United - 22.11.2014 English version
Data disputării 22.11.2014 - 17:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 22.11.2014 dintre echipele Everton FC si West Ham United se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Ross Barkley, Séamus Coleman, Sylvain Distin, Anthony Hibbert, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, James McCarthy, Kevin Mirallas, Steven Naismith, Leon Osman, Tim Howard si rezervele: Joel Robles, Christian Atsu, Muhamed Bešić, Tyias Browning, Samuel Eto'o, Luke Garbutt.

West Ham United: Carl Jenkinson, Andrew Carroll, Carlton Cole, James Collins, Andrei SÂNTEAN, Miodrag MITROVIĆ, Mark Noble, Kevin Nolan, Winston Reid, James Tomkins, Morgan Amalfitano si rezervele: Guy Demel, Jussi Jääskeläinen, Matthew Jarvis, Joseph O'Brien, Ricardo Vaz Tê, Mauro Zárate.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Romelu Lukaku (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Everton FC si West Ham United, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Winston Reid
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, James McCarthy
In minutul 51, schimbare, iese atacant Carlton Cole si intra Mauro Zárate
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș stânga Mark Noble si intra Matthew Jarvis
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Mauro Zárate (rezervă). In minutul 56 al partidei dintre Everton FC si West Ham United, West Ham United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Kevin Mirallas
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, James Tomkins
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Kevin Mirallas si intra Samuel Eto'o
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Leon Osman (mijlocaș defensiv). In minutul 73 al partidei dintre Everton FC si West Ham United, scorul devine 2 - 1.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, James Collins
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Ross Barkley si intra Muhamed Bešić
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Morgan Amalfitano si intra Ricardo Vaz Tê
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Steven Naismith si intra Christian Atsu

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Everton FC.

1 - 0 Romelu LUKAKU 26’
41’ Winston REID
James MCCARTHY 41’
51’ Carlton COLE
Mauro ZARATE
52’ Mark NOBLE
Matthew JARVIS
1 - 1 56’ Mauro ZARATE
Kevin MIRALLAS 60’
60’ James TOMKINS
Kevin MIRALLAS
Samuel ETO'O
66’
2 - 1 Leon OSMAN 73’
74’ James COLLINS
Ross BARKLEY
Muhamed BESiC
80’
82’ Morgan AMALFITANO