Manchester City - Swansea City - 22.11.2014 English version
Data disputării 22.11.2014 - 17:00
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 22.11.2014 dintre echipele Manchester City si Swansea City se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Pablo Zabaleta, Sergio Agüero, Gaël Clichy, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Joe Hart, Stevan Jovetić, Vincent Kompany, Samir Nasri, Jesús Navas, Yaya Touré si rezervele: Willy Caballero, Fernando Reges, Eliaquim Mangala, James Milner, José Ángel Pozo, Bacary Sagna, Frank Lampard.

Swansea City: Ki Sung-yueng, Kyle Bartley, Wilfried Bony, Thomas Carroll, Nathan Dyer, Łukasz Fabiański, Jefferson Montero, Àngel Rangel, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Ashley Williams si rezervele: Modou Barrow, Leon Britton, Bafétimbi Gomis, Jonjo Shelvey, Dwight Tiendalli, Gerhard Tremmel, Jordi Amat.

GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Wilfried Bony (atacant). In minutul 09 al partidei dintre Manchester City si Swansea City, Swansea City deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Stevan Jovetić (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Manchester City si Swansea City, Manchester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Kyle Bartley
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Vincent Kompany
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Yaya Touré (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre Manchester City si Swansea City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Thomas Carroll si intra Jonjo Shelvey
In minutul 70, schimbare, iese atacant Stevan Jovetić si intra Frank Lampard
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nathan Dyer si intra Modou Barrow
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Samir Nasri si intra James Milner
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Gylfi Sigurðsson si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Fernandinho Luiz Roza si intra Fernando Reges
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Martín Demichelis

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Manchester City.

1 - 1 Stevan JOVETIC 19’
24’ Kyle BARTLEY
Vincent KOMPANY 31’
2 - 1 Yaya TOURÉ 62’
67’ Thomas CARROLL
Jonjo SHELVEY
Stevan JOVETIC
Frank LAMPARD
70’
77’ Nathan DYER
Modou BARROW
Samir NASRI
James MILNER
79’
79’ Gylfi SIGURDSSON