Newcastle United - Queens Park Rangers - 22.11.2014 English version
Data disputării 22.11.2014 - 17:00
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 22.11.2014 dintre echipele Newcastle United si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Jack Colback, Rémy Cabella, Samuel Ameobi, Mike Williamson, Ryan Taylor, Ayoze Pérez, Tim Krul, Daryl Janmaat, Massadio Haïdara, Paul Dummett, Moussa Sissoko si rezervele: Papiss Cissé, Mihai IONESCU, Vurnon Anita, Robert Elliot, Yoan Gouffran, Facundo Ferreyra.

Queens Park Rangers: Robert Green, Chinedum Onuoha, Sandro Raniere, Yun Suk-young, Robert Zamora, Karl Henry, Leroy Fer, Richard Dunne, Steven Caulker, Joseph Barton, Charlie Austin si rezervele: Niko Kranjčar, David Hoilett, Mauricio Isla, Alex McCarthy, Jordon Mutch, Matthew Phillips, Armand Traoré.

In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Taylor si intra Yoan Gouffran
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Chinedum Onuoha
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Moussa Sissoko
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Niko Kranjčar
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rémy Cabella si intra Papiss Cissé
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Richard Dunne
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Moussa Sissoko (mijlocaș central). In minutul 78 al partidei dintre Newcastle United si Queens Park Rangers, Newcastle United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Karl Henry si intra David Hoilett
In minutul 89, schimbare, iese atacant Ayoze Pérez si intra Mihai IONESCU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Robert Zamora
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Mihai IONESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Newcastle United.