Swansea City - Crystal Palace - 29.11.2014 English version
Data disputării 29.11.2014 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 29.11.2014 dintre echipele Swansea City si Crystal Palace se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Ashley Williams, Kyle Bartley, Wilfried Bony, Łukasz Fabiański, Ki Sung-yueng, Àngel Rangel, Wayne Routledge, Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Jefferson Montero si rezervele: Modou Barrow, Jordi Amat, Leon Britton, Thomas Carroll, Bafétimbi Gomis, Ashley Richards, Gerhard Tremmel.

Crystal Palace: Mile Jedinak, Yannick Bolasie, Marouane Chamakh, Scott Dann, Dwight Gayle, Brede Hangeland, Martin Kelly, Joseph Ledley, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward si rezervele: Fraizer Campbell, Ezekiel Fryers, Wayne Hennessey, James McArthur, Jerome Thomas, Wilfried Zaha, Barry Bannan.

GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Wilfried Bony (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Swansea City si Crystal Palace, Swansea City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, schimbare, iese atacant Dwight Gayle si intra James McArthur
In minutul 25, Swansea City - Crystal Palace, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Crystal Palace de Mile Jedinak
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Marouane Chamakh
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Wayne Routledge si intra Modou Barrow
In minutul 66, schimbare, iese atacant Marouane Chamakh si intra Fraizer Campbell
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, James McArthur
In minutul 75, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra Bafétimbi Gomis
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jason Puncheon si intra Wilfried Zaha

1 - 0 Wilfried BONY 15’
21’ Dwight GAYLE
James MCARTHUR
1 - 1 25’ penalty Mile JEDINAK
40’ Marouane CHAMAKH
Wayne ROUTLEDGE
Modou BARROW
65’
66’ Marouane CHAMAKH