West Bromwich Albion - Arsenal London - 29.11.2014 English version
Data disputării 29.11.2014 - 14:45
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 29.11.2014 dintre echipele West Bromwich Albion si Arsenal Londra se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Stéphane Sessègnon, Saido Berahino, Christopher Brunt, Craig Dawson, Graham Dorrans, Ben Foster, Craig Gardner, Joleon Lescott, Youssouf Mulumbu, Sébastien Pocognoli, Andre Wisdom si rezervele: Christopher Baird, Victor Anichebe, Cristian Gamboa, Gareth McAuley, Glyn Oliver Myhill , Georgios Samaras, Brown Ideye.

Arsenal Londra: Damián Martínez, Santiago Cazorla, Calum Chambers, Mathieu Flamini, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Nacho Monreal, Otto DEMBROVSCHI, Alexis Sánchez, Danny Welbeck si rezervele: Héctor BELLERIN, Joel Campbell, Kieran Gibbs, Alex Oxlade-Chamberlain, Lukas Podolski, Tomáš Rosický.

In minutul 23, schimbare, iese fundaș stânga Nacho Monreal si intra Kieran Gibbs
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Graham Dorrans
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Danny Welbeck (mijlocaș central). In minutul 60 al partidei dintre West Bromwich Albion si Arsenal Londra, Arsenal Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Youssouf Mulumbu si intra Victor Anichebe
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Sébastien Pocognoli si intra Cristian Gamboa
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Stéphane Sessègnon si intra Georgios Samaras
In minutul 78, schimbare, iese atacant Olivier Giroud si intra Alex Oxlade-Chamberlain
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Cristian Gamboa
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Alex Oxlade-Chamberlain

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Arsenal Londra.

GIROUD
23’ Nacho MONREAL
Kieran GIBBS
Graham DORRANS 53’
0 - 1 60’ Daniel WELBECK
Youssouf MULUMBU
Victor ANICHEBE
65’
Sébastien POCOGNOLI
Cristian GAMBOA
75’
Stéphane SESSEGNON
Georgios SAMARAS
76’
78’ Olivier GIROUD
Alex OXLADE-CHAMBERLAIN
Cristian GAMBOA 84’
90+3’ Alex OXLADE-CHAMBERLAIN