Burnley FC - Newcastle United - 02.12.2014 English version
Data disputării 02.12.2014 - 21:45
Stadion Turf Moor
Localitatea Burnley

Meciul din data 02.12.2014 dintre echipele Burnley FC si Newcastle United se disputa in localitatea Burnley pe stadionul Turf Moor.

Burnley FC: Robert BOGDAN, Daniel Ings, Tom Heaton, George Boyd, Ashley Barnes, Scott Arfield, Michael Keane, Stephen Ward, Jason Shackell, Dean Marney, Kieran Trippier si rezervele: Matthew Gilks, Ross Wallace, Marvin Sordell, Ben Mee, Kevin Long, Michael Kightly, Lukas Jutkiewicz.

Newcastle United: Robert Elliot, Paul Dummett, Yoan Gouffran, Massadio Haïdara, Daryl Janmaat, Ayoze Pérez, Cheick Tioté, Mike Williamson, Papiss Cissé, Samuel Ameobi, Mehdi Abeid si rezervele: Rémy Cabella, Emmanuel Rivière, Steven Taylor, Mihai IONESCU, Vurnon Anita, Jak Alnwick.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Mike Williamson
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de George Boyd (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre Burnley FC si Newcastle United, Burnley FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Mike Williamson si intra Steven Taylor
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ayoze Pérez si intra Rémy Cabella
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Papiss Cissé (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Burnley FC si Newcastle United, Newcastle United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Michael Keane
In minutul 66, schimbare, iese fundaș stânga Stephen Ward si intra Ben Mee
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Samuel Ameobi si intra Emmanuel Rivière
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Cheick Tioté
In minutul 85, schimbare, iese atacant Ashley Barnes si intra Lukas Jutkiewicz
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Scott Arfield

CISSE
10’ Michael WILLIAMSON
1 - 0 George BOYD 34’
46’ Michael WILLIAMSON