Leicester City - Liverpool FC - 02.12.2014 English version
Data disputării 02.12.2014 - 21:45
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 02.12.2014 dintre echipele Leicester City si Liverpool FC se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Esteban Cambiasso, Ritchie De Laet, Matthew James, Paul Konchesky, Westley Morgan, Jeffrey Schlupp, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski, Riyad Mahrez si rezervele: Christopher Wood, Marc Albrighton, Daniel Drinkwater, Benjamin Hamer, Andrew King, Anthony Knockaert, Liam Moore.

Liverpool FC: Steven Gerrard, Jordan Henderson, Glen Johnson, Constantin Cristian DIMA, Rickie Lambert, Lucas Leiva, Javier Manquillo, Simon Mignolet, Raheem Sterling, Kolo Touré, Martin Škrtel si rezervele: Dejan Lovren, Emre Can, Philippe Coutinho, Ianos BRÂNZĂ, Lazar Marković, Alberto Moreno, Joseph Allen.

In minutul 22, Leicester City - Liverpool FC, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Simon Mignolet
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Constantin Cristian DIMA (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre Leicester City si Liverpool FC, Liverpool FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Constantin Cristian DIMA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Javier Manquillo si intra Alberto Moreno
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Steven Gerrard (mijlocaș central). In minutul 54 al partidei dintre Leicester City si Liverpool FC, scorul devine 1 - 2.
In minutul 63, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Leicester City, Westley Morgan. Leicester City va trebui sa trebui sa joace restul de 27 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Steven Gerrard
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Constantin Cristian DIMA si intra Joseph Allen
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Jeffrey Schlupp
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Paul Konchesky si intra Marc Albrighton
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Jordan Henderson (mijlocaș defensiv). In minutul 83 al partidei dintre Leicester City si Liverpool FC, scorul devine 1 - 3.
In minutul 90+5, schimbare, iese mijlocaș stânga Raheem Sterling si intra Dejan Lovren

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Liverpool FC.

1 - 1 26’ Constantin DIMA
38’ Constantin DIMA
46’ Javier MANQUILLO
Alberto MORENO
1 - 2 54’ Steven GERRARD
Westley MORGAN 63’
65’ Steven GERRARD
70’ Constantin DIMA
Joe ALLEN
Jeffrey SCHLUPP 75’
Paul KONCHESKY
Marc ALBRIGHTON
80’
1 - 3 83’ Jordan HENDERSON
90+5’ Raheem STERLING