Crystal Palace - Aston Villa - 02.12.2014 English version
Data disputării 02.12.2014 - 21:45
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 02.12.2014 dintre echipele Crystal Palace si Aston Villa se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Yannick Bolasie, Wilfried Zaha, Joel Ward, Julián Speroni, James McArthur, Martin Kelly, Brede Hangeland, Dwight Gayle, Scott Dann, Marouane Chamakh, Mile Jedinak si rezervele: Barry Bannan, Jerome Thomas, Jason Puncheon, Wayne Hennessey, Ezekiel Fryers, Fraizer Campbell, Hiram Boateng.

Aston Villa: Aly Cissokho, Ciaran Clark, Tom Cleverley, Joe Cole, Brad Guzan, Gabriel Agbonlahor, Alan Hutton, Jores Okore, Andreas Weimann, Ashley Westwood, Christian Benteke si rezervele: Christopher Herd, Shay Given, Jack Grealish, Matthew Lowton, Charles N'Zogbia, Kieran Richardson, Carlos Sánchez.

In minutul 09, schimbare, iese mijlocaș central Joe Cole si intra Carlos Sánchez
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Crystal Palace si Aston Villa, Aston Villa deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Dwight Gayle si intra Fraizer Campbell
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Fraizer Campbell
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Yannick Bolasie
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ciaran Clark
In minutul 89, schimbare, iese fundaș dreapta Martin Kelly si intra Jason Puncheon
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Tom Cleverley si intra Kieran Richardson
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Andreas Weimann

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Aston Villa.

BENTEKE
09’ Joe COLE
Carlos SANCHEZ
0 - 1 32’ Christian BENTEKE
Dwight GAYLE
Fraizer CAMPBELL
46’
Fraizer CAMPBELL 57’
Yannick BOLASIE 81’
82’ Ciaran CLARK
Martin KELLY
Jason PUNCHEON
89’
89’ Thomas CLEVERLEY
Kieran RICHARDSON
90+2’ Andreas WEIMANN